Gece hayatı ünlü olan ve havanın 6 da karardığı bir ülkede öğlenden önce hayat yok gibiydi. Biz zaten Türkiye saatinden 4 saat ilerde olduğumuzdan  geç kalkıyorduk. Ama bugün 8 de uyandık:) Çünkü mükemmel bir safari turu bizi bekliyordu. Saat 9 da bizi otelimizden 4×4 bir jeep ile aldılar. Bu gerçek bir safari olacaktı:) Tur arkadaşlarımızı da otellerinden aldıktan sonra ilk olarak bir fil çiftliğine gittik. Orada günü nasıl geçireceğimizi anlattılar ve ormanda fil üstünde bir gezinti yaptık.

İşte filin üstündeyken çektiğim bir fotoğraf:)

 

Yavru filler bizim için bir gösteri yaptı. Öyle yetenekli ve akıllı hayvanlar ki… Hem şaşırttılar hem eğlendirdiler bizi.

 

 

 

 

 

Video olarak kaydettiğim, iki ayağının üstüne kalkıp potaya arka arkaya basket atması, en küçük filin 20 erkek karşısında halat çekme oyununu kazanması, kaleye şut çekmesi , mızıka çalması, gangam show yapması mükemmeldi.
Filerden sonra minik bir maymunun uzunca ağaçlardan hindistan cevizi toplamasını seyrettik, sonra da ürkütücü bir timsah show!

 

Arada çığlık atıp gözlerimi kapattım evet:) Çünkü adam her elini çıkardığında ağzını kapattı canavar gibi timsah…

Bu gösterilerden sonra yemek yemeye bu koca çiflikte ki mutfak bölümüne geçtik. Bizim için masalar kurulmuştu.

İlk kez Thai yemeği yemiş oldum. Sevgili kocam tabiki yemedi:) Daha doğrusu yiyemedi.. Kasedeki balık çorbası. En soldaki sebzeli tavuk. Ortadaki de tavuk, kroket gibi işte… Zaten prinç pilavı milli yemekleri gibi bir şey, kahvaltılarında bile var. İlginç lezzetlerdi.. Önceki günler Burger King, Sbarro falan yemiştik ama artık hep Thai yemeği yiyecektim.
Devamı için 2. Bölümü okuyun:) Uzun bir gün olduğunu söylemiştim:)

1 Comment

  1. Ceylan Arcak Reply

    Bütün yazılarınızı okudum,okurken sanki o anları yaşar gibi oluyor insan.Hatta bir ara bitti mi yani?diye söylendim:) tesadüfen gördüm ve hayatta mutlu olmak için bir çok neden var dedim kendime.Ben arkadaşınız Güneş Öztoprak’la kasaba dizi setinde birlikte çalışmış is arkadaşıyım.Zaman,dünya ne kadar küçük dedirtiyor insana.güzel bir tesadüf oldu.benim de Öykü adında bir kızım var 10 aylık tıpkı senin gibi heyecanla bekledim onu…Ve inan bebeğini gördüğün o ilk an asla unutmayacağın müthiş bir anı olacak…Ve burada o anı paylaşacağına eminim.Güzel yazıların ve içtenliğin için teşekkür ederim.

Yorum Yaz