Son günümüzü ayaklarımıza kara sular inene kadar gezerek geçirdik. Gündüz Walking Street öyle farklıydı ki. Sanki gece o çıldırmış tipler hiç burada yoktu.

Hiç yürümediğim kadar yürüdüm o gün. Bir teknoloji market bulduk. 6 Katlı.. Gezmekten başımız döndü. Sonra yerel bir pazara gittik.

 

Bu pazarda yılanlar ve kurbağalar satılıyordu bir standda.. Yiyor bunları insanlar, tüm pazarı videoya aldım. Kötü kokuyordu. Ama gezilmeye değerdi.
O kadar çok yürüyünce, ‘tuktuk’ la başladığımız noktaya döndük. Kişi başı türk lirasıyla 20 kuruş gibi birşey. İnmek istediğin yerde ne yapacağız diye bir süre bakındık. Minik bir zil butonu yapmışlar. Biri inince öğrenmiş olduk:) Burdaki pick-up arabaların arkasına iki oturak koymuşlar üstü kapalı her yanı açık, ismine ‘tuktuk’ demişler:)
Bu da devasa Go Kart pisti.

 

Sahil boyunca yürüdük ve deniz havası aldık. Balayımız hakkında yorumlaştık:) Herşeyin kusursuz olmasından ötürü şükrettik.
Hava mis gibiydi evet ancak birden yağmur başlamasın mı! Bizde kendimizi bir masaj salonuna attık. Ve bu sihirli eller bize harika ayak masajı yaptılar.
Pattaya sokaklarında bir vosvos görünce kendi canımın içi tostosumu yad ettim ve bu fotoğrafı çekmiş bulundum.

 

Havaalanına gitmeden acıktık, son yarım saatte geçtiğimiz bir kafede bu yemekleri yedik. Kocam Thai yemeği yedi bende bu sevimli şinitzeli:)

 

Bu da son Tayland Biralarımız:)
Uçağımız gece 23:00 deydi. Çok özlemiştim herkesi. Tam ayarında bitmişti tatil anlayacağınız. Dönüşte de giderken olduğu kadar heyecanlıydık.
Uçakta dağıtılan yemekleri çok sevdim. Hepsinin fotoğrafını çektim. Ama sonra yorgunluktan bayılmışız.

 

İstanbul’dan Hatay’a dönüşte artık kalbim duracaktı. Herkes herşey burnumda tütüyordu.. 8 saatlik uçak yolculuğundan sonra bu bir saat hiç geçmedi gibi geliyordu.

Yorgun ama mutluyduk. Babamlar havaalanında bizi bekliyordu.
Artık 18.06.2014 ve Türkiye saatiyle öğlen 13:00!
İşte uçaktan inip bu yazıları görünce şükürler olsun vardık dedim. Tüm düğün balayı falan filan hep gerideydi. Bu kapıdan şehre girdiğimizden itibaren artık bizi yepyeni bir dünya bekliyordu:)
Dilerim ki herkes gönlünden geçen yerde yapar balayı tatilini..
Okuduğunuz için teşekkürler:)
MUTLULUK ARTAR PAYLAŞINCA!

 

2 Comments

  1. Sevim Abit Reply

    Merhaba Serencim, muhteşem bir balayı! Tüm yazılarını okudum tek tek ve de bayıldım! Uzak doğu hep gitmek istediğim yerlerden biri olmuştur. Kısmetse balayında gidebiliriz. Tavsiyelerinize ihtiyacımız var, sizce ne kadar bir bütçe ayırmalıyız? Ve de en önemlisi çok yorucu bir balayı mıydı? Daha şimdiden çok yorulduk, evdi düğün hazırlıklarıydı.. O kadar uzaklara gitmeye değer mi? Yoksa yunan adaları turu mu yapsak acaba diye de geçirmiyor değiliz. Düşündüğümüz gemi turu bu.. https://www.entas.com.tr/tour/797-celestyal-cristal-ile-yunan-adalari—atina.html

    • merve ustun Reply

      Merhaba Seren Hanim..sizi instagram hesabindan takip ediyordum..tesadufen blogunuzu gezerken balayi maceranizi okudum..ne tesaduf ki biz de 2011 temmuz ayinda Koh Somuideydik ve de Ark Bar Resort Hoteldeydik siz gibi.cok sasirdim..anilariniz beni kendi tatil gunlerime goturdum…simde de ortak bir noktamiz var.10 mqrt 2016 dogumlu bir kizim var. Oglunuz Mehmet Bulutu ilgiyle takipteyim sevgiyle kaliniz

Yorum Yaz