Fillerden hemen sonra Big Budaa ya gittik. Tüm tapınaklarda ayakkabılar çıkarılıyor ve yalın ayak geziliyor.

 

 

 

 

 

Tayland’da hakim olan dini inanış Budizm. Her dükkanın önünde minik buda heykelleri görebilirsiniz. Hatta bu minik heykellerin yanına yiyecek-içecek koyuyorlar. İbadetlerini bu şekilde yapıyorlardı.
Buda dan sonra her tarafın kayalık olduğu bir yere gittik. Kayalara Büyükbaba ve Büyükanne isimlerini vermişlerdi.

 

 

Tur rehberimiz çok eğlenceliydi. İngilizceleri çok iyi değil bu nedenle anlaşmak daha kolay oldu benim için:) Hindistan cevizi suyu içtik. Sonra cevizini yedik. Mini bir pazarın içinden geçtik. Buradan maskotlar aldım.
Sonra biraz yürüdük. Kaplanla fotoğraf çekilmek ister misiniz diye sordular. Eveeet diye bağırdım:)

 

İşte benim bu sinirli kaplanla maceram. Naim sadece fotoğraf çekmek için kapıdan girdi. Ben çekilmek istemiyorum dedi. Ama ben bu fırsatı kaçıramazdım. Ne zaman bir kaplana bu kadar yaklaşacaktım ki yani:) Cesurdum, ama şimdi yapabilir miyim bilmiyorum:) Kafasını hareket ettirdiğinde heyecanlandım doğrusu.

 

Kocamın yaptığı selfie de nasıl terlediğini görünce neden fotoğraf çekilmek istemediğini anlamış oldum:) Gece saat 3 te (Türkiye’de 23:00) instagram dan kaplanla fotoğrafımı gören babam Naim’i arayıp şunu sordu:” 1 haftada kızımdan sıkıldın da kaplanlara yem mi ediyorsun damat?” :):):):)
İyi ki de yapmışım. Bir kere geliyoruz dünyaya:)
Turumuzun devamı 3. BÖLÜMDE:)

Yorum Yaz