Otelimize yerleştik. Yerleşme dediğim eşyalarımızı bıraktığımız gibi keşfe çıktık. Otelimiz öyle güzel bir konumdaydı ki her yer yürüme mesafesindeydi. Önce adanın merkezinde sonra otelin içinde bir güzel gezdik.

 

 

Tayland’da burada olduğu gibi 5 yıldızlı otel kültürü yok. Zaten öyle bir kültürleri olsaydı da o otelde kalmayı tercih etmezdik. Çünkü gezmek istiyorduk. Oldukça farklı bir kültür ile tanışacaktık. Otel odamızdaki bu buda kafalarından kendime satın aldım. Şu an salon duvarımı süslüyorlar.

 

Deniz ürünleri oldukça fazlaydı. Tüm bunlardan yemek istiyordum.Önümüzdeki günlerde yemek üzere sadece fotoğrafını çekip geçtim.
Tayland masajarı ile ünlü. En ünlüsü de ayak masajı. Bu sihirli eller ayaklarınızı bir güzel yıkıyor daha sonra siz koltuğa uzanıyorsunuz ve bir güzel ovuyorlar. Öyle rahatlatıcı ki… İlk yaptığımız şey bu oldu. Bizi yıllardır taşıyan ayaklarımız rahatladığına göre artık keyifle gezebilirdik. Neredeyse her gün bu masajı yaptırdık. Yürürken her adımda bir masaj salonu görmeniz mümkün.
Gördüğümüz güzel bir yerde oturup bira içtik. Her taraf turist doluydu. Sokaklar capcanlı.. Müzik sesleri, dans edenler, yolda bira içenler, dolaşanlar… Atmosfer çok güzeldi. Biralarımız bitince otelimize döndük. Hava çok erken kararıyor orda. Saat 18:00 de akşam oluyordu.
Otelimizin sahilinde her akşam parti vardı. Bizde kısa keşfimizi bitirince bu partiye katıldık. Şezlonglar akşamları masa oluyor. Sahile inmemiz ile elinde iguana olan bir çocuk bana yaklaştı. Ne olduğunu anlamadan koluma koydu bu zararsız canlıyı. Sonra biri daha geldi ve o da diğer koluma koydu. İnanılmazdı. İlk kez gittiğim bir ülkede yapmadığım her şeyi yapıp eğlenecektim. Planım buydu. Ama bu kadarını beklemezdim kendimden:) Ama iyi ki de yaptım, daha sonra yaptığım bir çok şey için cesaret oldu bana:)

 

Korkunç görünen eğlenceli bir andı:)
Sonra oturduk ve biraz çılgınlar gibi eğlenen insanları izledik. Biz çıldıramayacak kadar yorgunduk. 3 uçak seyahatinden sonra ilk gün için iyi bile gezmiştik.
Uzakdoğuda da buldum onu:) Shisha deniyordu nargileye orada. Ülkemden kilometrelerce uzakta sahilde, denize karşı nargile içmek bambaşka bir keyifti doğrusu. Şezlongta uzanıp mutlulukla keyif geçirdikten sonra günü bitirmiş olduk:)
Tayland için defterime not ettiğim ilk gün izlenimlerim:
“Stres denen şey, buraya uğramamış”
     
Mutluluk Artar Paylaşınca!

 

 

Yorum Yaz