Geçen hafta temizlik gününde iki odayı süpürdükten sonra elektrik süpürgemin pes etmesi ile yeni bir süpürge arayışına girdim.
Snapchatte sizlerle bu durumu paylaştıktan sonra bana yapılan tüm önerileri dikkatle inceledim.
Çeyizimde aldığım elektrik süpürgesini sadece minik olduğu için tercih etmiştim. Ancak hayatımıza portakalın girmesiyle evin temizliği çok daha hassas bir konu haline geldi. Eskiden olduğu gibi ayakkabıyla misafir kabul etmek bir yana dursun gün aşırı yerleri süpürmek kaçınılmazdı.

img_2952
Sizlerden gelen tavsiyeler üzerine Phillips Marathon Ultimate elektrik süpürgesi ile tanıştım. Evcil hayvan tüylerine kesin çözüm olması kocamın Zilli’nin tüyleri konusundaki hassasiyeti için son derece cezbediciydi doğrusu.

img_3072
Evcil hayvan tüylerine özel süper turbo başlığı, allarjenlere karşı ECARF sertifikalı Hepa13 filtresi bize başka seçenek aramayı bıraktırdı.

img_3038

Peki neydi bu ECARF Sertifikası?
ECARF kısaltmasının açılımı European Centre for Allergy Research Foundation yani Avrupa Alerji Araştırma Vakfı imiş. Vakıf 2003 yılında Almanya’da kurulmuş. Kar amacı gütmeyen vakıf bağışlarla işleyişini devam ettiriyormuş.
ECARF, bina, konut, ev aletleri, gıda, vücut ve cilt bakımı, temizlik , tekstil, yatak ve deri ürünlerinde de araştırma yapıyor. Son zamanlarda reklamlarda da duyduğumuz anti alerjik yataklar, ayakabılar vs… Birçoğu bu vakfın incelmesi sonucunda aldığı başarı sayesinde etiketlendiriliyormuş.

img_2963
“HEPA 13 filtre; tozsuz ve temiz, alerjik malzemelerin olmadığı bir hava sağlamak için hava dışarı püskürtülmeden en ince tozları bile yakalar. Çıkan hava odanızın havasından bile daha temizdir.” Diyor Phillips in internet sitesinde. Ve şöyle devam ediyor;
Alerji Araştırma Vakfı Avrupa Merkezi tarafından Alerjiye duyarlı sertifikalı bu elektrikli süpürge HEPA 13 filtrelemeye sahiptir. HEPA 13 filtre, alerjiye duyarlı bir ev ortamı sunmak için çıkan havadaki kedi ve köpek tüyleri, böcekler veya polenden kaynaklanan alerjen maddeleri %99,95 oranında temizler.

img_3071

Zilli ile Memo Bulut’un kadim dostluğunu izlerken içimizde Zilli’nin tüyleri ile ilgili hiç bir şüphe kalmaması çok önemliydi. Ben Zilli’nin aşılarına güveniyordum ama babamız mevsim geçişlerinde dökülen tüylerine kafayı fena takmıştı🙈

img_3034

Benim en büyük sıkıntım süpürgeme torba bulmaktı, süpürgem minik olduğundan torbası hemen doluyordu. Yeni elektrik süpürgem torbasız:) Kapağını aç, çöpe boşalt şeklinde… Malum filtresi sayesinde tozlar etrafa saçılmadan içine hapsoluyor. Laf aramızda, daha önce toz, toprak, tüy içinde yaşıyormuşuz! Bulut desteksiz oturmaya başladı, yakında emekleyecek çok şükür geç kalmadık.

img_3073
Huzurlu ve temiz yuvamdan bildiriyorum: gönül rahatlığı ile Phillips Marathon Ultimate elektrik süpürgesini sizlere tavsiye edebilirim. Reklam gibi olmasın diye isim vermiyoruma ama teknoloji marketlerinde indirimde benden söylemesi;)
Seroş tavsiyesi👍

Daha ayrıntılı bilgi için linki de buraya ekliyorum:

http://bit.ly/MarathonUltimateFC9923_4

Mutluluk Artar Paylaşınca😉

4 Comments

  1. adım adım Mehmet Bulut’un büyümesine tanıklık ederken buluyoruz kendimizi 🙂 süpürge için snap atmıştım, iyi seçim olmuş 😀 öpücükler bool bol

  2. Merhaba seren hanim sizi sürekli takip ediyorum sayenizde normal doğum yaptim 50gunluk oğlum var sizinki kadar zor bi doğum değildi çok şükür ama oglum da kucuktu organik çocuk dogurcam derken hic bi hapi yutmadim 2bucuk kilo çocuk dogurdum:) 50 günlük ama hala Bulut’un doğduğu kiloya gelmedi oglusum.sizden doğumdan sonra ne yediginizi sut için nelere dikkat ettiginizi hic mama verdinzmi bebeginize onlari öğrenmek istiyorum aslında bu konu üzerine uzun bi blogunuzu okumaktan mutluluk duyarim:)

  3. Merhaba hala memnun musunuz acaba emiş gücü kullanıldıkça zayıflayan elektrikli süpürgelerden midir ben alacağım ama çok kararsızım geçen sene sizin tavsiyeleriniz üzerine araştırma yapmıştım bu süpürge için ve elektrikli supurgemden memnun degildim ama sorunu olmadigi icin alaniyordum.artık almaya karar verdim. Siz geçen seneden beri kullanıyorsunuz bu ürunu hâlâ aynı memnuniyetiniz devam ediyormu cvp yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ıyi sağlıklı günleriniz olsun Memo Bulut’unuzla 😊😊😊

    • serenozguntunc Reply

      evet emiş gücünde bir azalma olduğunu düşünüyorum ben de ancak hala eski makinemden çok çok daha iyi:)

Yorum Yaz