Aslında 11 Şubat, 11. tanışma yıldönümü hediyesi olmasını istiyordum bunun. Ancak o sıralar büroda yoğun bir dönemde olmamız, tostosumun aynı zamanda arızalı olması, havalar kötü falan gerçekleştiremedim. Instagram arkadaşım sevgili Yağmur Nafile’nin güzel sanatlar da okuduğunu biliyordum. Bana vosvos şablonu çizebilecek bir yakını olup olmadığını sordum sağolsun beni kırmadı ve bir arkadaşı (Ayça Bahçeci) ile bana kocaman bir vosvos şablonu çizip kestiler. Aslında ben karton hiç görünmeyecek şekilde fotoğrafları dip dibe yapıştırıp bir foto vos oluşturmayı planlamıştım. Ama öyle kocaman bir ölçü vermişim ki aç gözlü gibi doldurmadı fotoğraflar kartonu.

Fotoğrafları “sosyopix” adlı siteden sipariş ettim. Hem fiyat çok uygun hem çok kaliteli hem yüklemesi çok kolay. Ben çok memnun kaldım. Benimkiler mini foto kartlar ama çokça seçenekleri var, bir inceleyin derim.

Fotoğrafların yetmediğini doğum gününe iki gün kala kocam halı saha maçına gidince evde yalnız kalınca hadi şunu yapayım artık şunu yapayım deyince fark ettim:( Artık yeni fotoğraf siparişi verecek sürem kalmamıştı.

Serpme şeklinde yapmak zorunda kaldım ama karton beyazdı ve benim tostosum bildiğiniz üzere turuncu!

Ertesi gün tüm gün tam boy turuncu karton aradım ama yok bulamadım. Sonra üç tane karton alıp tersten bantladım ve kızların hazırladığı şablonu üzerine koyup çizdim. Çizdiğim çizgilerin üstüne fotoğrafları yapıştırdım. Evimize asacağımız için sadece kartonla basit göründüğünü düşündüm ve çerçeveye verdim. Doğum günü öğleni aldığımda ben de yaptığım bu tabloya aşık oldum:)

Canımın içi tostosumun arka koltuğunda bir tostos:):)
Akşam misafirler gelmeden hediyemi verdim. Herkes tostosu kendime hediye ettiğimi düşünse de bu kocam için yapılmıştı:)
Bence el emeği olan her şey çok değerli. Sizler de evde kocanızın sevdiği herhangi birşeyin şablonunu hazırlayıp bunu fotoğraflarınızla doldurabilirsiniz. Öyle bir nesne yoksa mesela bir uğur böceği, bir at nalı çizip bunu fotoğraflarla doldurabilir ve evinizin uğurunu fotoğraflarınızla artırabilirisiniz. Kalp demiyorum çünkü o zaten ilk akla gelen çizim:)
Sizde bu fotoğraflarla harikalar yaratabilirsiniz:) Başkasını mutlu ettiğinizi görmek inanın dünyanın en keyifli işi:)
Şimdilik bu kadar, turuncu günler herkese:):):)
Mutluluk Artar Paylaşınca!

2 Comments

Yorum Yaz